thumb


Připravte se s BCM

Podívejme se na současnou globální krizi jinou optikou. Samozřejmě, že má na velký počet organizací velmi negativní dopady, pro některé dokonce i zničující. Zkusme ale na nynější stav plný výzev pohlédnout jinak, berme ho jako takové zhodnocení naší připravenosti a audit našich nastavených opatření, případně vyhodnocení, co příště udělat jinak a lépe.

 

Přirozeně se všichni, manažery, společníky a další vedoucí pracovníky nevyjímaje, snažíme nejvíce spoléhat na naše dovednosti, znalosti, spolupráci, renomé, adaptabilitu a udržitelnost. Ale krize takovéhoto nepředvídatelného rozsahu ohromila všechny organizace na světě a ukázala, že v krizovém řízení je stále prostor ke zlepšování. Kde však začít? Jak správně postupovat a co vše vzít v potaz?

 

Skvělou volbou pro identifikaci nedostatků a nastavení preventivních opatření je systém řízení dle ISO 22301 věnující se business continuity managementu (BCM). BCM pomáhá identifikovat rizika a následně pracuje s opatřeními pro jejich zvládání. Tento přístup se dlouhobě osvědčil jako vhodný pro zvládání všech forem krizí.

 

Samozřejmě není možné se připravit 100% na všechny nečekané události, epidemie a zdravotní krize nevyjímaje, ale díky správnému přístupu a připravenosti dle ISO 22301 je možné flexibilně a hlavně včas reagovat, takže dopady na organizace mohou být znatelně nižší než bez zavedeného business continuity managementu.

 

Dá se rovněž očekávat, že tuto krizi většina organizací překoná, ale zvládly by i další podobnou tohoto rozsahu? Proto je, ačkoliv se na to první pohled nezdá, nyní ten správný čas pro nastavení fungujícího business continuity managementu dle ISO 22301.

 

Neváhejte nás kontaktovat s dalšími dotazy a vytvoření nabídky BCM pro vaší organizaci.

thumb

30.05.2020

7 tipů, jak na bezpečné pracoviště v době COVID-19

S postupným uvolňováním vládních opatření se vracejí i zaměstnanci zpět z home-o...

více informací

thumb

22.05.2020

Risc Scan - rizika ve vašich rukou

V současné době jsme se všichni přesvědčili, že nikdy není možné být připraven n...

více informací

thumb

14.05.2020

Webinář ISO 9001 ve 30 minutách

Rozhodli jste se zavést efektivní řízení procesů a celého systému ve vaší organi...

více informací

thumb

18.04.2020

Připravte se s BCM

Samozřejmě není možné se připravit 100% na všechny nečekané události, epidemie a...

více informací

thumb
thumb
thumb